צהלי ורוני

בספטמבר 2006, מעט לפני כניסתה של שנת תשס"ז, נפתח המחזור הראשון של מכינת צהלי, המכינה הקדם־צבאית הראשונה לבנות דתיות, שהקים מרכז יעקב הרצוג.

מכינת צהלי שמה לה למטרה לסייע לנשים צעירות המתכננות להתגייס לצבא, להתכונן לקראת שירות משמעותי, תוך שמירה על זהותן וייחודן.

בכל מחזור מושם דגש על השילוב בין שמירת מצוות, לימוד תורה ועשיית חסד, לבין חיי חברה תומכים ומיטיבים. המכינה מעודדת את הנערות לקחת חלק במשימות ציוניות של החברה הישראלית, ומגבשת קבוצה בעלת מרחב משותף המושתת על עשייה והתנדבות. הקבוצה המתגבשת רוכשת כלים להתמודדות עם מתחים בתוכה, תוך דיבור ישיר והקשבה; פועלת לשותפות וללקיחת אחריות על המציאות הישראלית; ומתנסה במפגשים עם קבוצות שונות בחברה.

המכינה מסייעת לתלמידותיה, כיחידות וכקבוצה, לבנות את עצמן מבחינה דתית, הלכתית ואמונית, להכיר לעומק סוגיות בחברה הישראלית ודילמות שונות, ולהכין אותן לקראת שירות צבאי מעורב ומשמעותי תוך שמירה על זהותן ודרכן.

שאיפתנו היא כי תפיסת העולם שנבנית במכינה תמשיך ללוות את הבוגרות לאורך חייהן, ולהוות להן מצפן בבחירותיהן – חיים של לקיחת אחריות, של כבוד לאדם באשר הוא ושל הובלת החברה הישראלית המשוסעת למרחב איתן של כבוד וצדק.  

מכינת צהלי קרויה על שם תמר אריאל ז"ל, הנווטת הדתייה הראשונה בצה"ל, בת משואות יצחק, שנהרגה על הר האנפורנה בנפאל בעת שניסתה להציל חיים.

במכינת צהלי פועלות בכל שנה במקביל שתי קבוצות (הלל וצֹהר) שלומדות ומתגוררות בעין צורים. לצד המכינה הוקמה בשנת תשע"ח מדרשת 'רוני', הפועלת במשואות יצחק ושמה דגש על לימוד תורה עצמאי ואקטיבי, כחלק מההכנה לצבא.

 

0
מחזורים
0
בוגרות
0
חניכות בשנה זו

נשות הצוות

מיכל נגן

ראש צהלי

נעמה סולטניק

מנהלת צהלי

אורית סולימן

מנהלת תפעול

ורכזת בוגרות

הרבנית זיוית ברלינר

ראש מדרשת 'רוני'

תפארת לרנר וייגלר

ראש קבוצת צהר

עדי בלוט

ראש קבוצת הלל